Sło" - to przedstawienie wyreżyserowane przez Jana Peszka. Opowiada nam to historię życia Juliusza Słowackiego. Ale w bardzo oryginalny sposób, publicznośc prowadzona jest tak jakby grała w grę komputerową:
Nasz spektakl to próba przyjrzenia się manipulacji, jakiej w polskiej realiach jest poddawany Juliusz Słowacki , bo wiemy o nim tylko tyle, że "wielkim poetą był" - dodaje Jan Peszek.