RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śledztwo ws. wiecu przed pomnikiem Dmowskiego

Publikacja: Poniedziałek, 16 listopada (13:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wiecu Obozu Narodowo-Radykalnego przed pomnikiem Romana Dmowskiego w czasie Święta Niepodległości. Padały tam okrzyki nawołujące do nienawiści rasowej, narodowościowej i wyznaniowej.

Na razie nikomu nie postawiono zarzutów. Przesłuchane zostaną wszystkie osoby, które wzięły udział w manifestacji.

Manifestacja ONR przeszła ulicami Warszawy 11 listopada z okazji 91. rocznicy odzyskania niepodległości. Podczas marszu skandowano m. in. hasła: "Precz z brukselską okupacją", "Precz z żydowskim szowinizmem" i "Wolność słowa dla nacjonalistów".

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: