RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śledztwo ws. pracy Polaków w czeskiej fabryce

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prokuratura w Rzeszowie wszczęła śledztwo w sprawie Polaków pracujących przy produkcji samochodów w Czechach. Chodzi o sprawdzenie, czy polscy pracownicy byli tam zastraszeni, zmuszani do pracy na dwie zmiany i źle wynagradzani.

Śledztwo zostało wszczęte w oparciu o pisemne skargi sześciu byłych pracowników fabryki w Czechach i jest prowadzone w sprawie.

W naborze pracowników do Czech pomagał Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. W tej chwili nabór został wstrzymany do czasu wyjaśnienia sprawy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: