Jak się okazuje, nie było specjalnej agitacji wśród grup zawodowych. Były za to informacje o wyjeździe i komunikaty przekazywane przez sympatyków. Wiele osób po prostu zgłaszało się w siedzibie PiS-u w Katowicach i pytało o możliwość wyjazdu.
Wśród chętnych jest wielu górników – mają jechać do stolicy aż 6 autokarami. Oficjalnie jednak żaden górniczy związek nie organizuje osobnego wyjazdu. Autokary ruszają jutro około godz. 6 rano.