RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śląsk: Odkrycie archeologiczne dzięki suszy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Panująca od kilku tygodni susza przyczyniła się do archeologicznego odkrycia. Na zamku w Toszku koło Gliwic odkryto wieżę z XIII w.

Utrzymujące się w ostatnich tygodniach upały sprawiły, że na dziedzińcu zamku pojawił się wyraźny krąg wysuszonej trawy. Szefowa działającego w zamku ośrodka kultury powiadomiła archeologów. Niewielki wykop ukazał mur z kamienia wapiennego, wzniesiony przy pomocy gliniastej zaprawy.

Według archeologów odkrycie to swoisty przełom – dotychczas bowiem sądzono, że zamek powstał pod koniec XIV lub nawet w XV wieku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: