RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śląsk: Kradli kable telekomunikacyjne

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Sześć kradzieży kabli wartych w sumie 10 tysięcy złotych – tyle na początek udowodniono trzem zatrzymanym na Śląsku przestępcom. Policja twierdzi jednak, że kradzieży było pięć razy więcej.

Zatrzymani wczoraj to 31-letni mieszkaniec Katowic, 27-latek z Mysłowic oraz 22-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego. Mężczyźni to członkowie gangu złodziei żyjących z kradzieży złomu.

Grupa działała od kilku miesięcy na terenie śląskich gmin Rudziniec i Toszek. W rzadko odwiedzanych miejscach odcinano kable telefoniczne, a po wyłączeniu zasilania – także trakcję elektryczną.

Firmy telekomunikacyjne oraz kolej tracą przez tego typu kradzieże miliony złotych rocznie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: