W związku z powtarzającymi się przypadkami katastrof budowlanych w regionie wojewoda utrzymał w mocy rozporządzenie w sprawie usuwania śniegu i lodu oraz kontroli obiektów wielkopowierzchniowych.
W efekcie dotychczasowych kontroli przeprowadzonych w województwie zamkniętych zostało 88 budynków (część została już otwarta), nakazano usuniecie śniegu z 1657, a nawisów śnieżnych i sopli z ponad 1500 obiektów.