RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śląsk: Awaria wodociągu w kilku miastach

Publikacja: Piątek, 24 września (08:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przez cały piątek mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Świętochłowic i Rudy Śląskiej mogą mieć problem z niższym ciśnieniem wody w kranach. Awarię jednego z głównych wodociągów w Rudzie Śląskiej spowodowały szkody górnicze.

Jak poinformowała spółka Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, która dostarcza wodę w aglomeracji katowickiej, uszkodzona została magistrala wodociągu, którym woda płynie między Mikołowem a Chorzowem.

Do awarii doszło w rejonie ulicy Gościnnej w Rudzie Śląskiej. Na czas robót magistrala została wyłączona na odcinku od rzeki Kłodnicy do autostrady A4. Naprawa potrwa co najmniej do godz. 18.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: