RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śląscy chuligani w rękach policji

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Śląska policja zatrzymała sześciu najbardziej agresywnych chuliganów, którzy uczestniczyli w piątkowych burdach na stadionie w Tychach podczas meczu miejscowego GKS-u z Zagłębiem Sosnowiec. Prokurator prawdopodobnie postawi im zarzut napaści na funkcjonariuszy.

W trakcie piątkowego meczu GKS Tychy z Zagłębiem Sosnowiec obecni wśród kibiców chuligani rozerwali ogrodzenie sektorów i zaatakowali ochronę. Wezwani na miejsce policjanci użyli armatek wodnych i oddali strzały ostrzegawcze z broni gładkolufowej. W starciach rannych zostało dwóch funkcjonariuszy. Zatrzymano sześciu najbardziej agresywnych chuliganów, to mieszkańcy Tychów w wieku od 18 do 37 lat i 16-latek z powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

W ręce policjantów wpadło również trzech chuliganów, którzy uczestniczyli w burdach w Jastrzębiu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: