RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Silny wstrząs ziemi na Górnym Śląsku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kilka minut przed północą w rejonie Bytomia na Górnym Śląsku zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy miały siłę 3,5 stopnia w skali Richtera. Na razie nie ma informacji o ewentualnych zniszczeniach.

To był jeden z najsilniejszych wstrząsów, jaki był ostatnio na Górnym Śląsku - powiedział dziennikarzowi RMF FM Wojciech Wojtak ze śląskiego obserwatorium geofizycznego Polskiej Akademii Nauk. Specjalista zaznaczył, że wstrząs mógł być spowodowany tąpnięciem ziemi w kopalni lub nawet ruchami tektonicznymi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Bytom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: