RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sikorski o misji żołnierzy w Afganistanie

Autor: Publikacja: Czwartek, 26 października (21:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Afgańska misja będzie prawdopodobnie najtrudniejszą od czasu, gdy polscy żołnierze brali udział w szturmie Berlina – stwierdził minister obrony Radosław Sikorski w wywiadzie dla „Daily Telegraph”.

Zdaniem ministra, Polska wysyłając wojsko do Afganistanu, chce dać przykład innym krajom NATO, które nie palą się do udziału w walkach z talibami.

„Afganistan to dla nas obce miejsce. Trudno więc będzie wytłumaczyć ludziom dlaczego tam jedziemy” – przyznał Sikorski. „Polska jest może też dość odległa dla naszych sojuszników z NATO, ale my również będziemy oczekiwać pomocy w razie potrzeby”.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: