Demonstrujący domagają się podwyżek płac, w tym podniesienia płacy minimalnej o co najmniej 500 złotych oraz wprowadzenia zakazu zwolnień pracowników i odstąpienia od zapowiadanych przez rząd zmian w kodeksie pracy w ramach tzw. pakietu antykryzysowego. Chcą wręczyć przedstawicielom rządu 21 swoich postulatów.
W manifestacji biorą udział m.in. górnicy i ratownicy medyczni. O tym, jaka jest prawda na temat sytuacji gospodarczej, dowiemy się zapewne po wyborach europejskich 7 czerwca - powiedział do demonstrantów lider Sierpnia 80 Bogusław Ziętek.