W sieci pojawiły się pierwsze oficjalne fotosy z filmu "Ostatnia Rodzina" Jana P. Matuszyńskiego opowiadającego o rodzinie Beksińskich. W rolę Zdzisława Beksińskiego wciela się Andrzej Seweryn, a jego syna Tomasza gra Dawid Ogrodnik.

"Ostatnia Rodzina" trafi do kin 7 października 2016 roku. Jak podaje dystrybutor, jest to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. Oprócz Seweryna i Ogrodnika na ekranie zobaczymy m.in. Andrzeja Chyrę i Magdalenę Boczarską. Autorem scenariusza jest Robert Bolesto, a za zdjęcia odpowiada Kacper Fertacz.


Zdzisław Beksiński urodził się 24 lutego 1929 r. w Sanoku. Niedługo po skończeniu architektury na Politechnice Krakowskiej wrócił do rodzinnego miasta. Od 1959 r. do 1967 r. pracował jako plastyk w Sanockiej Fabryce Autobusów Autosan. W 1977 r. przeprowadził się do Warszawy. Beksiński początkowo zajmował się fotografią artystyczną i rysunkiem, później malarstwem i rzeźbą. 21 lutego 2005 r. został zamordowany w swoim mieszkaniu na Mokotowie.

Jego syn Tomasz Beksiński prowadził audycje w programach II i III Polskiego Radia, a pod koniec lat 80. również w Radiu Rzeszów. Tłumaczył także listy dialogowe do filmów m.in. o Jamesie Bondzie oraz programów grupy Monty Pythona. W 1999 r. popełnił samobójstwo.

(mn)