RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sepsa powodem śmierci 13-latki

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

13-letnia dziewczynka zmarła na sepsę w Ostrowii Mazowieckiej. Sanepid nie wie jeszcze, co było przyczyną zakażenia. Dlatego nie zdecydowano, czy trzeba zamknąć szkołę, w której uczyło się dziecko.

Posocznica (sepsa) to zakażenie ogólne organizmu; wywołuje wysoką gorączkę z dreszczami, przerzutowe ogniska ropne, zaburzenia w układzie krążenia, wyniszczenie chorego, a w konsekwencji prowadzi do śmierci.

Na zachorowanie najbardziej narażone są dzieci, osoby starsze, chorzy na AIDS i cukrzycy. Źródłem zakażenia są najczęściej już istniejące zmiany ropne np.: czyrak, zanokcica, ropień, z których bakterie wysiewają się do krwi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: