Sędziowie już nie będą „prześladować” Berlusconiego
Publikacja: Czwartek, 24 lipca (11:20)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Włoski premier Silvio Berlusconi podziękował parlamentarzystom za ustawę o objęciu immunitetem czterech najważniejszych osób w państwie. <i>Jestem szczęśliwy, bo nareszcie sędziowie nie będą mnie więcej prześladować</i> - przyznał Berlusconi w czasie spotkania z senatorami.
Centrolewicowa opozycja nazywa ustawę "niemoralną" i zarzuca centroprawicy, z inicjatywy której przyjęto ją w trybie pilnym, że jedynym jej celem jest chęć uchronienia premiera Berlusconiego przed wymiarem sprawiedliwości w związku z kolejnym jego procesem o korupcję.
Na premierze ciąży zarzut wręczenia wielkiej łapówki z tajnych funduszy brytyjskiemu prawnikowi.