RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sędziowie już nie będą „prześladować” Berlusconiego

Publikacja: Czwartek, 24 lipca (11:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Włoski premier Silvio Berlusconi podziękował parlamentarzystom za ustawę o objęciu immunitetem czterech najważniejszych osób w państwie. <i>Jestem szczęśliwy, bo nareszcie sędziowie nie będą mnie więcej prześladować</i> - przyznał Berlusconi w czasie spotkania z senatorami.

Centrolewicowa opozycja nazywa ustawę "niemoralną" i zarzuca centroprawicy, z inicjatywy której przyjęto ją w trybie pilnym, że jedynym jej celem jest chęć uchronienia premiera Berlusconiego przed wymiarem sprawiedliwości w związku z kolejnym jego procesem o korupcję.

Na premierze ciąży zarzut wręczenia wielkiej łapówki z tajnych funduszy brytyjskiemu prawnikowi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: korupcja

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: