RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ścigani za wymianę plików w sieci

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwa lata więzienia i odszkodowania grożą osobom, które na portalach wymieniają się filmami i muzyką. Po niedawnym przedstawieniu prokuratorskich zarzutów właścicielom serwisu internetowego OdSiebie.com, umożliwiającego wymienianie się filmami, muzyką i programami komputerowymi, do odpowiedzialności karnej mogą teraz zostać pociągnięci jego najaktywniejsi użytkownicy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak ustaliła gazeta, co najmniej kilka tysięcy z nich mogło dopuścić się przestępstwa. Wszystkim osobom, które nielegalnie wymieniały pliki i przez to dopuściły się przestępstwa, grozi teraz grzywna, kara ograniczenia wolności lub więzienia - nawet do dwóch lat. Prokuratura musi im jednak udowodnić, że udostępniały one ściągnięte przez siebie pliki innym użytkownikom portalu. Samo ich pobieranie nie jest bowiem przestępstwem - zaznacza dziennik.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: