RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ściągasz? Będziesz powtarzał rok

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Powtarzanie roku za ściąganie - takie restrykcyjne prawo jako jedna z pierwszych uczelni postanowiła wprowadzić Łódzka Politechnika. Student, który zostanie przyłapany na ściąganiu podczas egzaminu czy nawet kolokwium, automatycznie nie zaliczy przedmiotu.

Ja pamiętam taką sytuację, kiedy studenci z Wielkiej Brytanii byli u nas na studiach i widzieli, że studenci próbują pracować niesamodzielnie. Dla nich to było, jak zdarzenie z Marsa - mówi rzecznik Politechniki, Ewa Chojnacka.

Studenci na temat ściągania i kary za nie mają jednak odmienne zdanie. Wydaje mi się, ze to jest zbyt duża kara. Jeżeli ja mam tylko zadać pytanie koleżance czy próbować coś od niej ściągnąć, żeby zaliczyć, to odsuwam uczciwość na bok - mówi studentka.

Są takie przedmioty, które ciężko jest zaliczyć, bo trzeba jakieś partie materiału wkuć na pamięć i w tym momencie nie mam jakiś wyrzutów sumienia - mówi inny student.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: