Unia Europejska jest bogatsza od sześciu lat, gdy wstąpił do niej Wasz wielki kraj. Jestem przekonany, że pod Pana kierownictwem Polska, zwłaszcza przy okazji przewodzenia Unii Europejskiej w drugim półroczu 2011 roku, potwierdzi jeszcze swoją rolę w Europie - napisał Sarkozy w liście do Komorowskiego.
Wyrażam także nadzieję, że za Pana kadencji nasze kraje będą kontynuować i pogłębiać dwustronną współpracę, już teraz bardzo intensywną, którą nawiązały w wielu dziedzinach. Pragnę, byśmy prowadzili regularnie osobiste rozmowy. Będzie mi niezwykle milo podjąć Pana w Paryżu w najbliższym możliwym terminie - podkreślił Sarkozy.