Swoje mandaty mieli utracić ci samorządowcy, którzy spóźnili się ze złożeniem oświadczeń majątkowych.
Z ulgą odetchnął między innymi Zbigniew Wojas, wójt z małopolskiego Gdowa - jeden z samorządowców, którzy spóźnili się z oświadczeniem. Ze Zbigniewem Wojasem rozmawiał reporter RMF FM Maciej Grzyb:
Według danych MSWiA, w całym kraju 765 samorządowców nie złożyło w terminie oświadczeń majątkowych.