RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Samorządowcy odetchnęli z ulgą

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wojewodowie nie będą już wygaszać mandatów samorządowców, którzy spóźnili się ze złożeniem oświadczeń majątkowych – powiedział rzecznik MSWiA Michał Rachoń. To reakcja na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, wygaszanie mandatów uznał za niegodne z konstytucją.

Swoje mandaty mieli utracić ci samorządowcy, którzy spóźnili się ze złożeniem oświadczeń majątkowych.

Z ulgą odetchnął między innymi Zbigniew Wojas, wójt z małopolskiego Gdowa - jeden z samorządowców, którzy spóźnili się z oświadczeniem. Ze Zbigniewem Wojasem rozmawiał reporter RMF FM Maciej Grzyb:

Według danych MSWiA, w całym kraju 765 samorządowców nie złożyło w terminie oświadczeń majątkowych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: