RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Samobójstwo robota w reklamie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Robot montujący samochody upuszcza śrubkę, traci pracę i z wysięgnikiem spuszczonym na kwintę opuszcza bramy zakładu, po czym rzuca się z mostu do rzeki. Ta reklama telewizyjna jednego z koncernów samochodowych wzbudziła falę protestów w USA.

Organizacje społeczne przypominają, że codziennie próby samobójcze podejmują dziesiątki Amerykanów, którzy stracili zajęcie. Koncern tłumaczy, że tematem reklamy jest dbałość o jakość produkcji, a nie depresja po utracie pracy, ale zgodził się wyciąć z filmu scenę skoku robota do wody.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: