Wczoraj aspirant z oddziału prewencji w Krakowie o godzinie 10.50 zgłosił się do pracy. Po pobraniu broni i amunicji pełnił służbę w okolicach swojej jednostki przy ul. Łokietka w Krakowie. Kiedy nie zameldował się po zakończeniu służby rozpoczęły się jego poszukiwania.
Około 1 w nocy jego ciało znaleziono w gęstych krzakach, znajdujących się na terenie przyległym do jednostki. Miał ranę postrzałową głowy a obok leżał pistolet. Oględziny wskazują na to, że mężczyzna popełnił samobójstwo.
Wszystko wskazuje również na to, że przyczyną jego desperackiej decyzji były problemy osobiste. Miał 39 lat i 20 letni staż pracy.