Rząd znowelizował budżet, a rynki się cieszą
Publikacja: Środa, 22 lipca (06:37)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
<i>Na rynkach euforia, chociaż rząd nowelizuje budżet. Inwestorzy nas rozumieją</i> - mówi w rozmowie z "Pulsem Biznesu" Ludwik Kotecki, wiceminister finansów. Według niego, jeżeli chodzi o 2009 r. to napięcia w finansach publicznych nie będą chwiały rynkami, np. kursem złotego.
Na jesieni dojdzie jednak nowy element - projekt budżetu na przyszły rok. "Ta informacja będzie na pewno dla inwestorów bardzo interesująca, ale tu jeszcze niewiele wiadomo" - tłumaczy wiceminister.
Kotecki zapewnia jednak, że nie są planowane żadne duże zmiany systemowe po stronie dochodowej przyszłorocznego budżetu.