RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rząd kontra „Rządy Róży”

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło złożyć do prokuratury doniesienie w sprawie gry komputerowej pt. „Rządy Róży”. Brutalna, ociekająca przemocą i erotyką gra dla nastolatków ma się wkrótce pojawić na polskim rynku.

Trzeba chcieć pokonać to lobby publikatorów, którzy będą chcieli rozpowszechniać tego typu przekaz i powiedzieć: „Wystarczy! Stop! - stwierdził Mirosław Orzechowski, wiceminister edukacji.

Orzechowski uważa, że należy jak najszybciej zaostrzyć prawo dotyczące rozpowszechniania brutalnych gier komputerowych dla dzieci i młodzieży.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: