Trzeba chcieć pokonać to lobby publikatorów, którzy będą chcieli rozpowszechniać tego typu przekaz i powiedzieć: „Wystarczy! Stop! - stwierdził Mirosław Orzechowski, wiceminister edukacji.
Orzechowski uważa, że należy jak najszybciej zaostrzyć prawo dotyczące rozpowszechniania brutalnych gier komputerowych dla dzieci i młodzieży.