RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rząd kiepski z prywatyzacji

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przez 11 miesięcy minister skarbu zrealizował tylko 10 procent tegorocznego planu prywatyzacji. Po roku rządów PiS, na giełdę trafią akcje pierwszej państwowej spółki, Ruch.

Resort najpierw zakładał, że wpływy z prywatyzacji sięgną w tym roku 5,5 mld złotych, potem skorygował szacunki... do 1 miliarda. Z ostatnich danych wiadomo, ze do końca listopada udało się wykonać tylko 10 procent tego planu.

Wiele spółek nadal czeka, by trafić na giełdę, bo byłby to dla nich poważny zastrzyk finansowy. Tym bardziej, że giełda przeżywa najlepsze chwile w historii. Wykorzystali to właściciele 34 prywatnych spółek, które w ostatnim czasie debiutowały na giełdzie...

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: