RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ruszyła rumuńska fabryki Nokii

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W rumuńskim Siedmiogrodzie ruszyła pierwsza linia montażowa nowej fabryki Nokii. Koncern produkujący telefony komórkowe, by obciąć koszty przeniósł zakład z Niemiec. Fabryka w Bochum ma zostać zamknięta latem. Pracę straci tam ponad dwa tysiące osób.

Rumuńska inwestycja kosztowała około 60 mln euro. W nowym zakładzie zatrudniono na razie 350 ludzi, ostatecznie pod koniec następnego roku ma pracować 3500.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: