Na ławie oskarżonych zasiadł dyspozytor spływu oraz inspektor nadzoru nad żeglugą z Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Krakowie.
Prokuratura Rejonowa w Sanoku oskarżyła inspektora Mariana K. o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień.
Natomiast dyspozytor spływu Stanisław Ż. został oskarżony o nieumyślne spowodowanie katastrofy na wodach śródlądowych.
Obaj oskarżeni nie przyznają się do winy i odmówili składania wyjaśnień.