RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ruszył proces ws. tragedii na Sanie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Kielcach rozpoczął się proces w sprawie tragedii na Sanie. Rok temu w kwietniu podczas spływu wywróciła się łódź – utonęły cztery nauczycielki jednej z kieleckich szkół oraz flisak.

Na ławie oskarżonych zasiadł dyspozytor spływu oraz inspektor nadzoru nad żeglugą z Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Krakowie.

Prokuratura Rejonowa w Sanoku oskarżyła inspektora Mariana K. o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień.

Natomiast dyspozytor spływu Stanisław Ż. został oskarżony o nieumyślne spowodowanie katastrofy na wodach śródlądowych.

Obaj oskarżeni nie przyznają się do winy i odmówili składania wyjaśnień.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: