RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rusza wypłata emerytur z nowego systemu

Publikacja: Piątek, 2 stycznia (16:51) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Panie, które skończą 60 lat i odkładały pieniądze w OFE, mogą się starać o wypłatę świadczenia według nowego systemu. Jak to zrobić? To proste. Wystarczy przyjść do oddziału i poprosić o emeryturę.

Nie musi (taka osoba – przyp. red) nawet składać wniosku na piśmie. Wystarczy jak porozmawia z pracownikiem na sali obsługi klientów. Pracownik sporządzi protokół i cała procedura jest uruchamiana - mówi reporterce RMF FM Agnieszce Witkowicz Przemysław Przybylski z ZUS-u:

Nie trzeba też osobno iść do OFE, wszystko załatwia ZUS. Jeżeli ktoś ma ustalony kapitał początkowy, nie musi składać żadnych dodatkowych dokumentów. Ale ta procedura nie cieszy się dziś popularnością. W ZUS-ie nie pojawił się jeszcze żadna pani z wnioskiem o emeryturę według nowych zasad.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: