RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rumunia chce wycofać wojska z Iraku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Za dużo ofiar i za dużo pieniędzy pochłonęła misja w Iraku – do takiego wniosku doszedł rumuński premier. Calin Popescu Tariceanu zwrócił się do szefa tamtejszego MON o wycofanie oddziałów znad Tygrysu i Eufratu.

Szef rządu o swojej decyzji poinformował już prezydenta Rumunii, Traiana Basescu, a wkrótce zwróci się do Stanów Zjednoczonych, stojących na czele wojsk koalicyjnych w Iraku. Zaznaczył, że wycofanie rumuńskich żołnierzy pozwoli Bukaresztowi zaoszczędzić 980 mln dolarów.

W Iraku stacjonuje 890 rumuńskich żołnierzy. W czasie misji zginął jeden z wojskowych. Na razie nie podano harmonogramu wycofania rumuńskich sił.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: