RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rozpoczęły się rozmowy Jerzego Millera w Moskwie

Publikacja: Czwartek, 5 sierpnia (08:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rozpoczęło się spotkanie ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera z rosyjskim ministrem transportu Igorem Lewitinem. Celem wizyty w stolicy Rosji jest, jak mówił Miller, <i>omówienie w roboczym trybie wszystkich problemów, jakie mamy ze wspólnym wyjaśnianiem okoliczności katastrofy 10 kwietnia</i>.

Miller stoi na czele Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Wyjaśnia ona przyczyny i okoliczności katastrofy TU-154M, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Polska delegacja leciała do Katynia na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: