RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

ROZMOWY OSTATNIEJ SZANSY

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

97% górników - którzy wzięli udział w referendum - chce strajku, jeżeli Kompania Węglowa nie zgodzi się na podwyżki w przyszłym roku. Związkowcy walczą o pięćset złotych netto dla każdego górnika.

Przez wiele miesięcy Kompania Węglowa twierdziła, że na taki wydatek firmy nie stać. Wszystko wskazuje jednak na to, że na strajk tym bardziej i zaprosiła górników na rozmowy.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: