Informację o tankowaniu paliwa na "Rotterdamie" pochodzą od straży granicznej, która obserwuje statek non-stop. Monitorować będziemy aż do momentu opuszczenia przez statek polskich obszarów morskich po to, aby mieć absolutną pewność, że niebezpieczne substancje nie zostaną zrzucone do Bałtyku - powiedział radiu RMF Tadeusz Gruchal z morskiego oddziału straży granicznej.
Oficer nie wyklucza jednak, że wyjście „Rotterdamu” z portu kolejny raz się przesunie. Być może holenderska jednostka opuści Gdańsk dopiero w środę, ponieważ we wtorek jest święto.
Azbestowa odyseja „Rotterdamu” trwa. W Faktach RMF FM nadal bacznie będziemy obserwować ruchy holenderskiego wycieczkowca.