Pod koniec ubiegłego tygodnia pacjenci i personel sosnowieckiego szpitala zaczęli się skarżyć na dolegliwości żołądkowe, biegunkę, gorączkę i ogólne osłabienie. Byli to pacjenci i pracownicy z kilku oddziałów placówki.
Dyrekcja szpitala przypuszcza, że dolegliwości mógł raczej spowodować rotawirus. Przemawia za tym fakt, że niektórzy dotknięci dolegliwościami nic nie jedli na terenie szpitala. Rotawirusy, atakujące najczęściej wiosną i zimą, są przyczyną stanów zapalnych przewodu pokarmowego, tj. nieżytów żołądkowych i żołądkowo-jelitowych.