RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosyjska telewizja zarzuciła Polsce przymierze z Hitlerem

Publikacja: Niedziela, 23 sierpnia (16:53) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rosyjska państwowa telewizja zarzuca Polsce sprzymierzenie się z Adolfem Hitlerem przeciwko Związkowi Radzieckiemu. W filmie dokumentalnym "Sekrety tajnych protokołów", pada stwierdzenie, że nasz kraj prowadził ukryte rozmowy z Niemcami od jesieni 1933 roku.

Ich tematem miała być walka z komunizmem. Z filmu można się dowiedzieć, że to była przyczyna zawarcia przez Rosjan paktu Ribbentrop-Mołotow z Niemcami.

Dziś przypada 70. rocznica podpisania dokumentu. W Rosji od kilku dni media starają się wybielić fakt podpisania paktu. W ostatnich sondażach 57 procent Rosjan stwierdziło, że Stalin musiał podpisać umowę z Hitlerem, żeby obronić kraj.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Rosja

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: