RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosjanie wściekli na Radę Europy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Projekt rezolucji w sprawie wojny w Gruzji przyjęty przez Radę Europy jest jawnie antyrosyjski - grzmią moskiewskie media. RE odpowiedzialnością za wywołanie wojny obarcza i Gruzję, i Rosję.

Ale Rosjan zdenerwowały także inne sformułowania, które znalazły się w dokumencie. Chodzi m.in. o obarczenie Rosji odpowiedzialnością za czystki etniczne dokonane na Gruzinach w Osetii Południowej oraz żądanie wpuszczenia do zbuntowanych republik obserwatorów międzynarodowych.

Przewodniczący komitetu spraw zagranicznych Dumy Konstantin Kosaczow ostro reaguje na oskarżenia Rady Europy. Nie przestaniemy bronić Osetyjczyków, dopóki w Gruzji u władzy jest reżim, który wywołał tę awanturę, i dopóki Gruzinów będą bronić w takich organizacjach jak ta - grzmi.

Głosowanie nad rezolucją zaplanowano na jutro. Na razie Moskwa nie zdradza, co zrobi w przypadku przyjęcia tak niekorzystnego dla siebie dokumentu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Rosja

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: