RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosjanie modlili się za ofiary katastrofy

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Główna msza za ofiary katastrofy smoleńskiej została odprawiona w Soborze Uspieńskim - najważniejszej świątyni w Smoleńsku. Chrześcijanie muszą modlić się za ofiary tak straszliwej katastrofy - mówili naszemu korespondentowi Rosjanie uczestniczący w nabożeństwie.

Czytane są w chramie modlitwy za spokój duszy, nie uroczyste, raczej smutne i wierni te modlitwy powtarzają - mówili Przemysławowi Marcowi. Jak ludzie mogą nie pamiętać o tej katastrofie? Pamiętają. Już kilka dni temu myśleliśmy o zbliżającym się 10 kwietnia.

Rosjanie nie rozumieją jednak, dlaczego dzisiaj do Smoleńska nie przybył nikt z polskich władz i dlaczego ofiar nie wspominają razem i Polacy i Rosjanie.

Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: