RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosja: Ruszy ekspedycja w poszukiwaniu yeti

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

20 sierpnia w obwodzie Kemerowskim na Zachodniej Syberii rozpocznie się druga rosyjska ekspedycja w poszukiwaniu człowieka śniegu - yeti. W ciągu tygodnia specjaliści zamierzają zbadać główne jaskinie rejonu Tasztagolskiego obwodu (Górna Szoria) i spenetrować miejsca, gdzie miejscowi myśliwi mieli widzieć yeti.

Będzie to jego druga w tym roku wyprawa do obwodu Kemerowskiego. Pierwsza ekspedycja odbyła się w marcu tego roku. Odnaleziono wówczas cztery odciski śladów hominidy i zabrano do badań fragmenty włosów.

Informacje o pojawieniu się hominida w Górnej Szorii odbiły się szerokim echem nie tylko w obwodzie Kemerowskim. W maju tego roku w Tasztagole otwarto nawet pierwsze na świecie muzeum człowieka śniegu. Zgromadzono w nim świadectwa osób, które podobno zetknęły się z yeti, odciski śladów i rzeźby przedstawiające yeti.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: