RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosja: Imię Dmitrij wraca do łask. Sprawił to prezydent?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Imię rosyjskiego przywódcy znalazło się w pierwszej piątce najchętniej nadawanych dzieciom w Rosji. Po tym jak Dmitrij Miedwiediew został prezydentem, jego imię wróciło do łask. Wcześniej nie cieszyło się zupełnie popularnością.

Do eksplozji popularności doszło w ubiegłym roku. W sportowym stylu Dmitrij przebił się do pierwszej dziesiątki i zaczął się piąć do góry. Obecnie zajmuje piąte miejsce. Jednak raczej nie ma szans na pobicie konkurentów – od wielu lat na czele są bowiem Aleksandr, Maksim i Iwan.

Wpływu polityki na imiona żeńskie nie zaobserwowano. Być może dlatego, że kobiety w rosyjskiej piramidzie władzy pełnią raczej role drugo- i trzecioplanowe. Wielkim przegranym w rankingu imion jest Władimir Putin – chociaż był prezydentem przez osiem lat, a teraz kieruje rządem, to Władimirów w Rosji nie przybyło. Posłuchaj relacji moskiewskiego korespondenta RMF FM Przemysława Marca:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: