Z troską odnosimy się do wszystkiego, co jest związane z tą tragedią. To była ogromna tragedia nie tylko dla Polski, ale także dla Rosji. Uczucia Rosjan zostały wyrażone na szczeblu prezydenta, premiera i Dumy Państwowej - powiedział.
Jeśli chodzi o sam pomnik, to czekamy na sygnał ze strony naszych polskich kolegów, by przystąpić do tego, co uzgodniliśmy, w tym rozpisania konkursu na taki pomnik. Gdy tylko strona polska będzie gotowa, natychmiast przystąpimy do tego. Jeśli Polska nadal popiera tę ideę. Chcemy, by planowane rozwiązanie na miejscu katastrofy odpowiadało życzeniom Polaków - dodał.