RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rodzinny gang w Częstochowie

Autor: Publikacja: Piątek, 11 grudnia (12:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ojciec i jego 15-letni syn w jednym gangu. Grupa działała w Częstochowie. Kradli samochody, które następnie bardzo tanio sprzedawali.

Złodzieje kradli razem samochody od maja. Ich łup to kilkanaście aut. Kradli głównie starsze samochody, które nie miały zabepieczeń i stały na niestrzeżonych osiedlowych parkingach. Złodzieje mieli podrobione kluczyki.

-Grupą kierował 43-letni mężczyzna. Samochody kradł jego 15-letni syn i o killka lat starsi koledzy nastolatka - mówi Joanna Lazar z częstochowskiej policji. Ukradziony samochód złodzieje zawsze dostarczali w umówione miejsce. -Byli na tyle ostrożni - mówi Joanna Lazar - że najpierw jechał szef grupy i sprawdzał czy droga jest "czysta". Dopiero za nim, w skradzionym aucie jechali złodzieje.

W wyznaczonym miejscu zawsze czekał ten sam odbiorca. Złodzieje sprzedawali samochód bardzo tanio, czasem zaledwie za jedną dziesiątą wartości. Ostani samochód ukradli tydzień temu. To wtedy policja wpadła na trop szajki. Kilka dni później złodzieje, w tym 15-latek i kierujący szajką jego ojciec, byli już za kratkami.

Śledztwo w tej sprawie trwa. Policja sprawdza między innymi rolę mężczyzny, który kupował kradzione samochody.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: