RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Robert Kubica spędzi święta w domu

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Robert Kubica wyszedł ze szpitala w Pietra Ligure we Włoszech. Polski kierowca Formuły 1 przebywał w nim od 6 lutego, po wypadku na trasie rajdu samochodowego. Stan Roberta Kubicy - jak informują lekarze - jest dobry i kierowca będzie mógł rozpocząć nową fazę rehabilitacji poza szpitalem.

Przewidziane są wizyty (Kubicy - przyp. red.) w szpitalu Santa Corona u lekarzy, którzy się nim opiekowali i którzy będą dalej go obserwować - podaje biuletyn medyczny szpitala Santa Corona w Pietra Ligure.

W wywiadzie, opublikowanym w czwartek na stronie teamu Renault Kubica stwierdził, że wyjdzie ze szpitala w ciągu dziesięciu dni. Poinformował, że pojedzie z Pietra Ligure do swego domu w Monte Carlo na odpoczynek.

6 lutego podczas rajdu samochodowego w Ligurii Kubica uległ wypadkowi. Polak przeszedł cztery operacje nogi, barku i ręki. Od niedawna stawia pierwsze kroki, ale wciąż nie wiadomo jak długo potrwa jego powrót do zdrowia i czy będzie mógł dalej ścigać się w Formule 1.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: