RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Robert Kubica na OIOM-ie jeszcze przez 2 dni

Publikacja: Poniedziałek, 14 lutego (13:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Robert Kubica pozostanie na oddziale intensywnej terapii jeszcze przez dwa dni. W tym czasie przejdzie niezbędne badania, aby uniknąć kolejnej zmiany oddziału przed ostatnią operacją - poinformowano w biuletynie medycznym, wydanym w szpitalu w Pietra Ligure. Stan polskiego kierowcy lekarze określili jako dobry.

Obraz kliniczny jest na tyle zadowalający, że pozwala na zaplanowanie ostatniej operacji chirurgicznej (łokieć) na najbliższą środę - podkreślono w biuletynie.

Na oddziale intensywnej terapii polski kierowca Formuły 1 przebywa od piątku, gdy przeprowadzono wielogodzinną operację. Był to drugi zabieg od czasu poważnego wypadku samochodowego w rajdzie w Ligurii 6 lutego.

Kolejne informacje o stanie zdrowia Kubicy mają zostać ogłoszone we wtorek.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: