Unijni liderzy rozważają zredukowanie opłat za tak zwany roaming bądź nawet całkowite zlikwidowanie opłat za taką usługę.
Takie informacje przekazał po pierwszym dniu rozmów na unijnym szczycie w Brukseli rzecznik irlandzkiego rządu.
To właśnie Irlandia przedstawiła propozycję zlikwidowania roamingu. Chodzi o rozmowy przez telefon komórkowy wykonywane wyłącznie na terenie Unii Europejskiej.