RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rio: Węgrzycki-Szymczyk awansował do ćwierćfinału regat wioślarskich!

Publikacja: Sobota, 6 sierpnia (14:20) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Natan Węgrzycki-Szymczyk awansował do ćwierćfinału olimpijskich regat wioślarskich w Rio de Janeiro w konkurencji jedynek. Polak z czasem 7.12,43 zajął w swoim biegu eliminacyjnym drugą lokatę. Wygrał Belg Hannes Obreno (7.09,06).

Oprócz Polaka i Belga, awans do ćwierćfinału uzyskał trzeci na mecie Argentyńczyk Brian Rosso (7.22,69). Węgrzycki-Szymczyk o awans do półfinału powalczy we wtorek.

W sobotę w eliminacjach wystąpią jeszcze trzy polskie osady - dwójka podwójna i czwórka podwójna kobiet oraz czwórka podwójna mężczyzn.

(az)

Źródło: PAP

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: