RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rio: Męska ósemka wioślarska popłynie w repasażu

Publikacja: Poniedziałek, 8 sierpnia (15:21) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

​Męska ósemka zajęła trzecie, ostatnie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym wioślarskich regat olimpijskich i popłynie w środowym repasażu. Zwyciężyli Niemcy, którzy awansowali do finału. Drugie miejsce zajęli Amerykanie.

Polacy płynący w składzie Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Robert Fuchs, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski (sternik) stracili do Niemców 4,1 sekundy, a do Amerykanów 2,16. Osada USA oraz trzy załogi z drugiego biegu eliminacyjnego - Holandia, Nowa Zelandia i Włochy - rywalizować będą o cztery miejsca w finale repasażu.

Oprócz Niemców w najlepszej szóstce znaleźli się zwycięzcy eliminacji Brytyjczycy.

Wcześniej awans do finału wywalczyła żeńska czwórka podwójna (Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska), która była druga w repasażu.

W poniedziałek wystąpią jeszcze trzy polskie osady: dwójki podwójne wagi lekkiej kobiet i mężczyzn oraz żeńska dwójka bez sterniczki.

(az)

Źródło: PAP

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: