RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Resort zdrowia potępia radomski strajk

Autor: Publikacja: Czwartek, 13 sierpnia (17:18) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niedopuszczalna próba rozszerzenia konfliktu na cały kraj - tak przedstawiciele ministerstwa zdrowia komentują rozwój wydarzeń wokół konfliktu w Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Pielęgniarki walczą tam z dyrekcją o podwyżki pensji w wysokości 450 złotych. W czwartek zorganizowały przed placówką pikietę, kilka pielęgniarek rozpoczęło też strajk okupacyjny.

Szefowa OZZPiP Dorota Gardias zapowiedziała również, że możliwy jest strajk pielęgniarek w całym kraju.

Przedstawiciele resortu zdrowia przyznają, że ewentualny strajk generalny białego personelu może okazać się kłopotliwy. Będziemy mieli problem - przyznał na konferencji prasowej Jakub Szulc:

Szulc wierzy jednak, że próba eskalacji konfliktu się nie powiedzie. Ze strony urzędników resortu zdrowia padają też znane argumenty: że mamy kryzys, więc wszelkie roszczenia finansowe są nierozsądne.

Ponadto - zdaniem resortu - biały personel w Radomiu zarabia więcej, niż sam twierdzi. Średnie wynagrodzenie brutto to jest kwota 3258 złotych, a nie 2200 złotych - podkreślał Jakub Szulc:

A - jak dodał - czterysta na pięćset zatrudnionych pielęgniarek zarabia ponad 3400 złotych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: