RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rekordowo ciepły Nowy Rok

Publikacja: Wtorek, 2 stycznia (19:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nowy Rok zaczął się w Polsce rekordowo ciepło w skali trzech ostatnich dekad. W Legnicy było aż 12,6 st. C – poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Rekordy ciepła biły też inne europejskie miasta, np. Praga i Wiedeń.

Noworoczny rekord ciepła padł w Pradze. Według czeskiego urzędu hydrometeorologicznego 1 stycznia temperatura w stolicy Czech wyniosła 12,5 st. C., co o 1/10 stopnia przewyższa dotychczasowe maksimum z lat 1860 i 1921.

W Wiedniu 1 stycznia również był najcieplejszy od 1852 r. Uprawiający jogging mogli biegać w szortach wzdłuż Dunaju, a spacerowicze - zostawić w domu ciepłe kurtki, bo w pierwszym dniu 2007 r. temperatura w Wiedniu wyniosła 13,9 st. C.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: