Robinho i Baptista nie wzięli udziału w piątkowym treningu. Z tego względu trener Bernd Schuster nie włączył ich do składu na sobotni mecz, który Real przegrał 1:2 z Espanyolem Barcelona. Obu graczy, czeka najprawdopodobniej grzywna w wysokości 3-4 tysięcy euro.
Doniesienia prasowe mówią o hucznej imprezie, jaką wydał Robinho w Rio de Janeiro po zwycięstwie Brazylii 5:0 w meczu eliminacji MŚ z Ekwadorem. Z powodu udziału w tej zabawie na trening spóźnił się również Ronaldinho z FC Barcelony. Został on również ukarany odsunięciem od meczu.