Radwańska w dziesiątce najlepszych tenisistek
Publikacja: Poniedziałek, 12 października (08:45)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Po kilkumiesięcznej przerwie Agnieszka Radwańska wróciła do czołowej dziesiątki rankingu WTA Tour. Po występie w finale turnieju w Pekinie Polka zajmuje 10. miejsce. Nową liderką klasyfikacji tenisistek została Amerykanka Serena Williams.
Amerykanka wyprzedziła Rosjankę Dinarę Safinę. Trzecia w rankingu nadal jest starsza z sióstr Williams - Venus, a na czwarte miejsce z szóstego awansowała Rosjanka Swietłana Kuzniecowa, która w niedzielnym finale pokonała Polkę. Radwańska zajęła miejsce Włoszki Flavii Pennetty.
Tenisistka z Krakowa wróciła również do czołowej dziesiątki klasyfikacji WTA "Champions Race", decydującej o obsadzie kończącego sezon turnieju WTA Championships. Turniej rozpocznie się w Dausze 27 października.
Radwańska bogatsza o milion dolarów
Agnieszka Radwańska w tym roku zarobiła na kortach ponad 1,1 miliona dolarów. Jest dziesiątą najlepiej zarabiającą tenisistką świata. Liderką jest Serena Williams. Amerykanka zarobiła ponad 4,6 mln dol. Druga, z dorobkiem 3,5 mln jest Rosjanka Dinara Safina. Natomiast trzecie miejsce zajmuje inna Rosjanka Swietłana Kuzniecowa - ponad 3 mln dolarów.