RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Radomski szpital bez dwóch oddziałów

Publikacja: Piątek, 21 marca (07:39) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Radomski szpital bez onkologii i chirurgii. Wczoraj te dwa oddziały zostały skreślone z listy Zakładów Opieki Zdrowotnej. Część pacjentów została wypisana do domów, część przewieziona do szpitala w Lipsku.

Decyzja o likwidacji została podjęta, mimo że lekarze zgodzili się na pracę do wtorku. Mieli dyżurować na zasadzie wolontariatu do czasu rozstrzygmnięcia, czy zgodzić się czy nie na dłuższy niż 48-godzinny tydzień pracy. Nie zdążyli ogłosić swojej decyzji, a stracili miejsce pracy.

Tagi: szpital Radom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: