10 osób ewakuowano z kamienicy w centrum Radomia w związku z pożarem, który w wybuchł w jednym z mieszkań. Taką informację podał rzecznik prasowy radomskiej straży pożarnej Konrad Neska.

Zdj. ilustracyjne /Piotr Bułakowski /Archiwum RMF FM

W mieszkaniu na drugim piętrze od pieca kaflowego zapaliła się podłoga. Spalił się także drewniany strop lokalu znajdującego się piętro niżej.

Ewakuowano 10 osób. Obecnie trwa oddymianie pomieszczeń - powiedział rzecznik radomskiej straży pożarnej. Nie ma informacji o jakichkolwiek osobach poszkodowanych.

Zdaniem rzecznika, lokatorzy obu mieszkań nie będą mogli dziś wrócić do domu. Prawdopodobnie noc spędzą u swoich bliskich lub skorzystają z lokali zastępczych zabezpieczonych przez przedstawicieli wydziału zarządzania kryzysowego - stwierdził Neska.

Strażacy będą pracować na miejscu jeszcze kilka godzin. Muszą rozebrać część podłogi i stropy, by przekonać się, czy nie ma tam jeszcze tlących się elementów - zaznaczył Neska.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(mn)